نرم افزار طراحی معماری

نرم افزار طراحی معماری
توسط

 نرم افزار طراحی معماری

نقشه ها ابزاری اصلی هستند که توسط آنها معماران ایده های خود را به مشتری ، صنعتگران و یا در تیم طراحی ارتباط می دهند. روشی که ما از آن طرح های معماری داخلی یا ساختمان  را می سازیم با گذشت زمان تکامل یافته و هنوز هم روزانه در حال تحول است. هر نرم افزار طراحی معماری با نیازهای مختلفی مورد هدف استفاده است و انتخاب بهترین مورد برای شما بستگی به عوامل بسیاری از جمله هزینه ، سازگاری با سایر برنامه ها و میزان زمانی که شما مایل به صرف فرایند طراحی آن هستید. اگرچه شما تنها با داشتن توانایی سازگاری و پرش بین آنها می توانید مناسب ترین نرم افزار طراحی را پیدا کنید ، در اینجا لیستی از برنامه های اساسی برای افزایش گردش کار و کمک به شما برای دستیابی از اولین پیش نویس تا ارائه نهایی وجود دارد.

 

لیست نرم افزارهای طراحی معماری:

  • SketchUp

ما به شدت اعتقاد داریم که معماران باید مرحله مفهومی را به صورت سه بعدی شروع کنند. SketchUp به کاربر اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی طراحی های سه بعدی را انجام دهد. یکی از ساده ترین برنامه ها برای درک است با این حال ، هنوز هم یک برنامه قدرتمند برای انتقال ایده های اولیه است.برای  هر جسم ، سطح و ماده ای با بافت منحصر به فرد را ارائه میدهد که قطعاً یک مزیت محسوب می شود

  • Revit

Revit یک نرم افزار بی نظیر  برای پروژه های 2D و 3D است ، که کل خروجی پروژه شامل مدل سازی ، ارائه و اسناد ساخت 2D را تولید می کند. به جای خطوط و دایره ها ، می توانید از دیوارهای واقعی ، سقف ، تیرها ، ستونها و سایر اجزای سازنده و همچنین مشخصات دنیای واقعی ساختمان فیزیکی مانند پنجره ها و درها استفاده کنید. این نرم افزار با اتوکد سازگار است ، بنابراین قرار دادن یک فایل DWG و استفاده از آن به عنوان یک ردیابی اثری برای شروع شکل دادن به مدل بسیار ساده است. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که هر تغییری که در مدل ایجاد می کنید در کلیه نمایش ها از جمله برنامه ها و ارتفاعات به روز می شود. این امر هماهنگی و زمان ترسیم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

  • 3Dmax

3Dmax هنوز محبوب ترین نرم افزار در بازار سه بعدی  است. فقط در نیم دهه گذشته ، ابزارهای 3D Studio Max بیش از آنچه که تصور می کردند ، در مناطق بسیار بیشتری از زندگی کاری ما راه  پیدا کرده اند که دارای قابلیت های مدل سازی و معماری انعطاف پذیر است و می توان از آن روی پلت فرم Microsoft Windows استفاده کرد. این است که اغلب توسط توسعه دهندگان بازی های ویدئویی ، بسیاری از استودیوهای تجاری تلویزیون ، از 3Dmax استفاده می شود.

  •   اتوکد

در واقع ، ما دیگر توصیه نمی کنیم از Autocad استفاده کنید زیرا Revit به سرعت در بازار جایگزین آن شده است . با این حال ، Autocad نرم افزاری قدیمی و مهم در صنعت نرم افزار معماری است. آنقدر در بین دانش آموزان و متخصصان شناخته شده است که بعید است هنگام انتقال پرونده ها در طول فرایند طراحی ، با مشکلات سازگاری روبرو شوید. این ویژگیهایی دارد که به معماران امکان می دهد پیش نویس کارآمدتری را انجام دهند ، ایجاد طرح ها و اسناد برای آنها آشنا است. دارای همان بستر AutoCAD است که درک معماران با تجربه را آسانتر می کند.

از نرم افزاری مهم دیگر در معماری می توان به  V-Ray,Photoshop,InDesign اشاره کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/archsaba/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/archsaba/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/archsaba...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/archsaba/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52