معماری مدرن به عنوان یک سبک

معماری مدرن به عنوان یک سبک
توسط

معماری مدرن به عنوان یک سبک

معماری مدرن  چیست؟اگر مجبور بودید سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید ، چه خواهد بود؟ آیا شما دوست دارید قفسه های خود را با عتیقه پر کنید؟ یا شاید شما مبلمان به  سبک سنتی را دوست دارید؟ یا شاید شما یک سبک خلوت تر را دوست دارید؟ همه اینها سبک های مختلفی برای داخل یک خانه یا ساختمان است. دقیقاً مانند این ، افراد دارای سلایق مختلف طراحی فضای بیرونی منازل و ساختمان ها هستند. طراحی و سبک یک ساختمان یا خانه معماری نامیده می شود .

بسیاری از سبک های مختلف معماری وجود دارد که با ویژگی هایی که یک ساختمان یا یک خانه ایجاد می کند مشخص می شوند. در معماری ، این ویژگی ها به صورت بصری ، سازه ، مصالح و دوره تاریخی طبقه بندی می شوند و برای کلیه سبک های معماری از جمله مدرن کاربرد دارند.

معماری مدرن یک سبک معماری است که به گروه بزرگی از بناهای اشاره دارد که در عمل  بین معماران در دهه های 1920 و 1950 در بسیاری از کشورها پدید آمده است. معماری مدرن ابتدا در اروپا پیاده شد و سپس به آمریکا راه یافت.

باوهاوس ، یک مکتب هنر و معماری آلمانی ، تأثیر زیادی بر سبک معماری مدرن گذاشت ،هنگامی که این مدرسه به دلیل فشار رژیم نازی تعطیل شد ، دانشکده آن به ایالات متحده مهاجرت کرد. بنابراین ، نفوذ باوهاوس به آمریکا رسید و به سبک بین المللی تغییر نام یافت. سبک بین الملل برای همه کشورها و فرهنگ ها مناسب بود ، زیرا آن سبکی بود که میشد در همه جا استفاده کرد. سبک بین المللی است از ویژگی های کلیدی تشکیل شده است، از جمله سادگی شکل، قابلیت، ساختار تمیز، عدم تزئینات، و رد سبک سنتی است.

 

ویژگی های معماری مدرن

1-اشکال هندسی ساده و خطوط صاف

“نگاه مدرن” به معنای سادگی در فرم و طراحی است. معماری مدرن مبتنی بر انتزاع است ، که توسط خطوط تمیز ، و اشکال ایجاد می شود. بنابراین اشکال ساده ، اشکال ساده هندسی ، اشکال مستطیلی و عناصر خطی ویژگی های معماری مدرن را ایجاد می کنند. این را می توان در Weissenhof Siedlung در اشتوتگارت آلمان مشاهده کرد که یک ساختمان جعبه ای ، حجم مکعب ، یک سقف مسطح و خطوط تمیز را به نمایش می گذارد.

 

2-عملکرد و برنامه باز

شکل یک ساختمان مدرن متناسب باعملکرد آن مشخص می شود . تناسب خطوط برای هدف. در معماری مدرن ، تأکید بر کارکرد به بهترین وجه است. به جای فضاهای جداگانه سبک و سیاق سنتی ، سبک مدرن باعث ایجاد فضاهایی که زندگی و کار به هم مربوط می شوند تا به عنوان مناطق چند منظوره عمل کنند.

شرکت ساباط با بهره گیره از تجارب بهترین متخصص طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی مسکونی اصفهان را به سیوه کاملا مدرن و متناسب با سلیقه شما انجام می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button