طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی
توسط

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی رشته مهندسی بسیار حرفه ای  است که بر اساس خلاقیت معمار و طراح دکوراسیون از راه حل های خلاقانه و فن آوری از اطلاعات ساختاری محل مورد نظر  داده شده برای ساخت و ساز یک محیط داخلی یا خارجی ،  هماهنگ با موقعیت اجتماعی و واقعی وفرهنگی  جامعه، برای نشان دادن افزایش جذابیت مکان  و افزایش کیفیت محل زندگی افراد  ،  همچنین برآورده کردن نیازهای مشتری با توجه به منابع آنها به منظور ایجاد فضای داخلی که با استفاده از تحقیق و تجزیه و تحلیل به شیوه ای یکپارچه و با دانش برای تولید کار خلاقانه به اهداف پروژه برسد ، می باشد.

الزامات موفقیت در زمینه مهندسی طراحی دکوراسیون داخلی به پیشرفت در  موارد زیر بستگی دارد:

  1. سپردن به طراح و معماری که  مهارت های خوب در بسیاری از رشته های مرتبط با دکوراسیون مانند معماری ، طراحی گرافیک و هنرهای تزئینی علاوه بر روشنایی و طراحی مبلمان. از برخی از عناصر اساسی مانند منسوجات ، رنگ ها ، برنامه ریزی فضا ، پایداری و غیره دانش خوبی کسب داشته باشد.
  2. طراح مهارت های استفاده از برنامه های کاربردی نرم افزاری که برای طراحی توسط رایانه در نظر گرفته شده است ، را اشته باشد تا علاوه بر برنامه هایی که در مدل سازی ساختمان ها کار می کنند ، آنها به ساخت طراحی 2D و 3D نیز کمک کنند.
  3. آگاهی از کدهای ساختمان و الزامات ساختاری بدون از دست رفتن مسائل  ایمنی.
  4. تخصص در طراحی داخلی و دانش در  مباحث تخصصی در زمینه تسهیل کار در زمینه مهندسی دکوراسیون کمک می کند و شاید تخصص مهندسی معماری برجسته ترین این تخصص ها باشد ؛

برای انجام معماری محل مورد نظر به کجا مراجعه کنیم؟

دکوراسیون  داخلی مربوط به طراحی داخلی محل است و از این طریق با ساماندهی جزئیات تعامل در محل از نظر شکل مبلمان ، نحوه توزیع آن ، با در نظر گرفتن ابعاد اتاق و استفاده از هرچه بیشتر فضای فضایی عمودی و افقی در محل ، ضمن اطمینان از دستیابی به عناصر راحتی و ایمنی در آن ،  نشان می دهد که افرادی که  در این زمینه تخصص دارند  مطالب آموزشی نظری و سایر دوره های آموزش پیشرفته مربوطه را گذرانده اند.

شرکت های تخصصی در این زمینه ،برای طراحی فضاهای طراحی داخلی هتل ها ، مغازه ها یا مجتمع های تجاری فعالیت می کنند ، در حالی که شرکت های دیگری نیز در زمینه طراحی مدارس و دانشکده ها و سایر شرکت های متخصص در زمینه طراحی داخلی مراکز فعالیت می کنند. یا در زمینه بازسازی اماکن تاریخی و فرهتنگی تخصص دارند.

قدمت طراجی معماری و دکوراسیون چه قدر است؟

طراحی  دکوراسیون داخلی یکی از علوم قدیمی  است که با ساز و کار و مدرنیته شدن توسعه یافته است

این تخصص در طی قرون و زمان با معماری پیوند خورده است و بزرگترین شاهد برای این امر وجود کتیبه ها و ستون های بکار رفته در طراحی بیشتر بناها ی تاریخی است .

شکل گیری  عناصر مهندسی دکوراسیون در گرو  استفاده از خلاقیت  ، زیبایی و سلیقه هنری طراح  است و این همان چیزی است که هر طراح داخلی را از دیگری متمایز می کند  از طریق آن احساس عاطفی او از مکانی که طراحی کرده بازتاب می یابد و اجزای مختلف با هم جمع می شوند تا یک قوام نهایی کامل را ایجاد کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button