درک اثرات روانشناختی رنگ در خانه

درک اثرات روانشناختی رنگ در خانه
توسط

درک اثرات روانشناختی رنگ در خانه

رنگ، عنصر نور است. رنگ های مختلف در خانه به واسطه احساسات مختلف مانند هیجان، اشتیاق، آرامش و یا رمز و راز ایجاد می شود. با درک تئوری رنگ در طراحی داخلی شما می توانید خلق و خوی مناسب برای خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که تاثیرهر رنگ بر روی افراد مختلف، متفاوت است. به یاد داشته باشید که هر رنگ ارزش روانی دارد. برای ایجاد صلح و هماهنگی در خانه خود، رنگ های خود را با دقت انتخاب کنید؛ برخی از رنگ ها در مقادیر زیاد ممکن است اثر متفاوتی بر روی شما و عزیزان شما داشته باشند.
عوامل متعددی می توانند از جمله سن، نژاد، فرهنگ و تجربیات زندگی تاثیرگذار باشند. به طور کلی، رنگ های زیر باعث ایجاد اثرات روانشناختی می شوند:
1. اثرات روانشناختی رنگ قرمز در خانه
قرمز گرم ترین و پرطمطراق ترین رنگ است هم چنین تحریک کننده است و می تواند انرژی فرد را چندین برابر کند اما توجه داشته باشید بیش از حد از رنگ قرمز استفاده نکنید زیرا در طولانی مدت تاثیر منفی بر روی فرد می گذارد.
2. اثرات روانشناختی رنگ نارنجی
رنگ نارنجی، احساس قدرت و شادی را افزایش می دهد. مانند رنگ قرم انرزی و جنبش را نشان می دهد اما در طولانی مدت تاثیرات مخرب قرمز را ندارد به همین می توان به راحتی رنگ نارنجی را جایگزین آن کرد. رنگ نارنجی رنگ پر انرژی است و برای اتاق بچه، اتاق ناهار خوری، دفتر، و حتی اتاق نشیمن ایده آل است.
3. اثرات روانشناختی زرد
با توجه به روانشناسی رنگی در طراحی داخلی، زرد رنگ گرم است و نشان دهنده حکمت، رفاه، همدردی و هم چنین نفرت است. یک اتاق به رنگ زرد می تواند خوشایند، دوستانه باشد. اما استفاده بش از حد از رنگ تارنجی می تواند مانند قزمر اثرات منفی داشته باشد.
4. اثرات روانشناختی آبی
آبی یک رنگ مهم در تئوری طراحی داخلی است و عمیقا بر ذهن فرد اثر می گذارد. یک دلیل وجود دارد که آبی رنگ مناسب برای اتاق خواب است و آن هم این است که باعث احساس آرامش و صلح می شود و می تواند یک رنگ بسیار آرام بخش باشد.
5. اثرات  روانشناختی سبز
سبز رنگ طبیعت است و نشان دهنده ی امید و موفقیت است و یک رنگ دوست داشتنی است که با بسیاری از رنگ های دیگر هماهنگ است
شرکت مهندسین مشاور ساباط از بهترین طراحی داخلی منزل اصفهان هستند که در زمینه طراحی معماری اصفهان، طراحی داخلی ، بهترین بازسازی منزل، طراحی مطب پزشک، بازسازی مطب پزشک و هم چنین بازسازی مسکونی اصفهان فعالیت دارند.

اثرات روانشناختی رنگ

اثرات روانشناختی رنگ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button