بهترین طراحی داخلی اصفهان به مدیریت شزکت مهندسین مشاور ساباط

بهترین طراحی داخلی اصفهان
توسط

بهترین طراحی داخلی اصفهان

امروز طراحی داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و یک حرفه چند منظوره است که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار برای دستیابی به یک محیط داخلی ساخته شده است.

5 اصل مهم طراحی داخلی

  1. تکرار

عناصر تکراری مانند رنگ، شکل یا بافت می توانند به یکپارچه کردن یک فضا و ایجاد یک تجربه بصری پایدار کمک کنند. از عناصری که برای طراحی داخلی بیش از یک بار استفاده می شود را تکرار می گویند.

از طریق تکرار، پیشرفت و انتقال، احساس ریتم و سرزندگی را به اتاق خود با رنگ، شکل، اندازه، بافت یا الگوی ایجاد کنید.

  1. تعادل

تعادل در طراحی داخلی به توزیع مناسب اشیاء در یک اتاق برای ایجاد تعادل بصری اشاره دارد. سه راه برای ایجاد تعادل در یک اتاق وجود دارد:

تعادل متقارن

استفاده از تعادل متقارن رایج ترین روش برای به دست آوردن تعادل بصری است.

تعادل نامتقارن

هنگامی که از تعادل نامتقارن در خانه استفاده می کنید، شما احساس راحت تری را ایجاد کنید. به عنوان مثال به جای تطبیق شمعدان ها، می توانید اشیاء متفاوتی را با ابعاد مشابه جایگزین کنید تا بتوانید حتی توزیع وزن بصری را حفظ کنید.

تعادل شعاعی

ترتیب اشیاء در اطراف و استفاده از یک شیء مرکزی بزرگتر است. مثال آشناترین تعادل شعاعی یک میز است که در مرکز اتاق ناهار خوری قرار دارد و قرار دادن صندلی ها و سایر وسایل در اتاق بر اساس جدول به عنوان یک مرکز کانونی است.

  1. هماهنگی

هماهنگی زمانی ایجاد می شود که همه عناصر با یکدیگر یکپارچه می شوند تا یک پیام متحد را ایجاد کنند. این احساس نتیجه تعادل، مقیاس، نسبت و تکرار است که همه آنها باید در مقادیر مناسب استفاده شود.

  1. مقیاس

مقیاس به ارتباط بین دو یا چند اشیا اشاره دارد. مقیاس اصلی در طراحی معماری اصفهان و  است زیرا این رشته ها با تعدادی از اندازه گیری های استاندارد مانند ارتفاع نیمکت، عرض راهرو و اندازه صندلی کار می کنند. تعویض این عناصر استاندارد با عناصر دیگر در ابعاد و ارتفاع متفاوت می تواند علاقه خاصی به یک فضای سرگرم کننده ایجاد کند.

  1. نسبت

این نسبت معمولا با مقیاس دست به دست می شود، اما در ظرافت متفاوت اند. در جایی که مقیاس، مقایسه اجسام به یکدیگر را نشان می دهد، نسبت بیشتر در مورد شیوه مبلمان و اشیاء در یک فضا و هم چنین در رابطه با یکدیگر است. سعی کنید از تناسب در خانه خود استفاده کنید تا یک سلسله مراتب بصری ایجاد کنید که بر روی برخی از ویژگی ها تاکید بیشتری بر روی دیگران داشته باشد.

اگر به دنبال بهترین طراحی داخلی اصفهان هستید که طراحی داخلی منزل اصفهان را به بهترین نحو انجام دهد ما به شما شرکت مهندسین ساباط با چندین سال سابقه و مهارت در این زمینه را معرفی می کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button